BIRUS ORGANINIS KOMPOSTAS

Agrolinija-MKOrganinės kilmės ekologiškai švarus kompostas gaunamas iš kraikinio mėsinių galvijų mėšlo, šienainio ir šiaudų  likučio naudojamo  pakratams. Mėšlas kompostuojamas pagal technologiją, kuri leidžia greitai ir kokybiškai (neįterpiant jokių papildomų stimuliatorių) kompostuoti kraikinį mėšlą.

Mėšlą, pavirtusį kompostu, papildomai džioviname ir smulkiname technologinių įrengimų pagalba. Toliu būdu gauname kompostą, kuris yra apie  ~15 % drėgnumo ir smulkios 0.1-1.0 mm. frakcijos.

Padarius eilę tyrimų ES akredituotose laboratorijose nustatyta, kad šis kompostas yra didelės vertės dėl savo sudėtyje esančios organinės medžiagos kiekio bei pagrindinių azoto, fosforo ir kalio elementų kiekio.

100 % organinės kilmės, be piktžolių  sėklų ir ligų sukėlėjų puikiai atstato nualintas dirvas ir gerina dirvos derlingumo savybes, gerai tirpsta vandenyje, neturi poveikio dirvos pH sveikesniam ir gausesniam derliui.

Didelis organinės medžiagos kiekis yra labai svarbus nualintų dirvų atstatymui ir yra nepakeičiamas jokiomis cheminėmis ar mineralinėmis trąšomis! 

Tinka naudoti ekologinėje gamyboje pagal Tarybos reglamento (EB) Nr.834/2007 ir Komisijos reglamento (EB) Nr.889/2008 reikalavimus.